گفتارنیوز در پی گفتارحق

چهارشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 12 June , 2024 ساعت ×
تفاهم نامه نصب پلاک های هوشمند در اماکن شهر رشت به امضاء رسید
۲۴ آبان ۱۴۰۲ - ۲۰:۲۱
شناسه : 2883
3
تفاهمنامه نصب پلاک هوشمند در اماکن رشت در راستای ارائه خدمات به صورت الکترونیکی به شهروندان امروز چهارشنبه ۲۴ آبان ۱۴۰۲ با حضور رحیم شوقی شهردار و محمدحسین هوشنگی مدیرکل پست گیلان در محل اداره کل پست استان منعقد شد.
ارسال توسط :
پ
پ

صبح امروز چهارشنبه ۲۴ آبانماه آئین امضای تفاهم نامه نصب پلاک هوشمند در امکان شهر رشت با حضور «محمد حسین هوشنگی» مدیر کل پست استان گیلان، «رحیم شوقی» شهردار رشت و جمعی از مدیران دو سازمان در اداره کل پست استان گیلان برگزار شد

شهردار رشت در جلسه انعقاد تفاهمنامه مذکور با اشاره به اینکه وجود داده‌های صحیح بر مبنای سیستم نرم افزاری پایه و اساس الکترونیکی کردن ارائه خدمات مناسب به شهروندان است، اظهار کرد: ارائه خدمات به صورت الکترونیکی می‌تواند نقش مهمی در بهبود کیفیت زندگی شهروندان داشته باشد.

رحیم شوقی به صرف زمان و هزینه برای دریافت خدمات توسط شهروندان از دستگاه‌های مختلف در گذشته اشاره کرد و افزود: امروزه بستر برای ارائه بسیاری از خدمات به صورت سامانه الکترونیکی به شهروندان فراهم شده است.

وی با بیان اینکه شهرداری رشت در تلاش است تا ارائه خدمات به شهروندان به صورت الکترونیکی انجام شود، تصریح کرد: ارائه خدمات به صورت الکترونیکی کاهش تردد و مسائل ترافیکی و همچنین صرفه جویی در زمان را برای شهروندان به همراه دارد.

شهردار رشت از رونمایی سامانه الکترونیکی ارائه خدمات شهرداری به شهروندان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: به زودی بخشی از خدمات شهرداری رشت برای رفاه حال شهروندان به صورت الکترونیکی ارائه می‌شود.

شوقی با اشاره به اینکه ممیزی املاک لازمه ارائه هر گونه خدمات به شهروندان است، خاطرنشان کرد: در ممیزی به دنبال تعیین تکلیف املاک هستیم تا بدانیم چه داریم و براساس داشته‌هایمان برای شهر برنامه ریزی کنیم.

وی، نصب پلاک هوشمند را در راستای تسهیل ارائه خدمات به شهروندان دانست و بیان کرد: دیدگاه بخشی نگری نداریم و می‌خواهیم شهروندان راحت‌تر بتوانند امور را انجام دهند.

مدیر کل پست گیلان در این جلسه بهنگام‌سازی پایگاه داده مکانی را از تکالیف محوله به شرکت ملی پست و در راستای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومت دانست و اظهار داشت: استان گیلان از استانهای پیشرو در پیاده‌سازی پروژه « جی نف» می‌باشد.

وی اضافه کرد: «بالغ بر ۹۵ درصد املاک در حوزه شهری و ۴۰ درصد املاک در حوزه روستایی توسط پست گیلان بهنگام‌سازی شده و بر روی نقشه‌های پارسل‌بندی ثبت شده است.»

هوشنگی پلاک نشانی و نامگذاری معابر را دو محور اصلی در پیاده‌سازی نظام ملی استاندار نشانی دانست و عنوان کرد: «همپوشانی و تطبیق اطلاعات با شهرداری در نامگذاری معابر منجر به تسریع پیاده‌سازی پروژه « جی نف» در شهر رشت خواهد شد».

وی ایجاد کارگروه مشترک با شهرداری را برای پیشبرد امور مربوط به تکمیل بانک اطلاعاتی شهر رشت خواستار شد.

مدیر کل پست گیلان در ادامه گفت: «اجرای طرح بهنگام‌سازی در کنار پروژه ممیزی می‌تواند ضمن تکمیل بانک اطلاعاتی منجر به تعیین تکلیف معابر فاقد نام و نصب پلاک‌های نشانی و کدپستی هوشمند مبتنی بر اطلاعات ملک شود».

طبق تفاهمنامه بین شهرداری رشت و اداره کل پست گیلان، مقرر شد فراخوانی مشترک در مناطق شهری جهت دعوت مالکان و متقاضیان درخواست پلاک کد پستی ده رقمی برای اماکن مسکونی و تجاری رشت انجام شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.