گفتارنیوز در پی گفتارحق

شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 18 May , 2024 ساعت ×
چند برش از سفر به تهران و شرکت در اختتامیه جشنواره رسانه ها
۱۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۲۲:۱۶
شناسه : 2429
2

محمد رضا شهیدی فر مجری مراسم که در سالن  اجلاس سران در حال  برگزاری بود چند بار اعلام کرد که این جشنواره امسال با همت وزارت ارشاد و پس از ده سال  وقفه برگزار شده است. – مثل اغلب  مراسم در ایران نظم چندانی در اختتامیه دیده نمی شد .مثلاً برای حدود دو هزار نفر […]

ارسال توسط :
پ
پ

محمد رضا شهیدی فر مجری مراسم که در سالن  اجلاس سران در حال  برگزاری بود چند بار اعلام کرد که این جشنواره امسال با همت وزارت ارشاد و پس از ده سال  وقفه برگزار شده است.

– مثل اغلب  مراسم در ایران نظم چندانی در اختتامیه دیده نمی شد .مثلاً برای حدود دو هزار نفر که قرار بود وسایل خود را تحویل امانتی بدهند تنها یک نفر که به بعد از ساعتی شدند دو نفر بودند و طبق معمول ملت زیر آفتاب و در صف ! و یا رفت و آمد مکرر در سالن و مشخص نشدن شماره صندلی برای افراد و شلوغ و بی نظمی عکس گرفتن با رئیس جمهور روی سن .

– شهیدی فر تیکه سنگینی می اندازد و از رئیس جمهور می خواهد ضمن اینکه پاداش خبرنگاران  را چند برابر کرده ، پاداشهای معنوی را هم  چند برابر بکند مثلا ًآزادی خبرنگاران .

– باز شهیدی فر  شجاع که با طرح مطالبه خبرنگاران جهت دریافت اینترنت پرسرعت و سیم کارت بدون فیلتر در انتها گفت البته این درخواست همه مردم است.

– صراحت و تاکید رئیس جمهور در بیان این جمله که آزادی بیان از افتخارات ما است لبخندها را برانگیخت و باعث پچ پچ اکثر حاضران  در سالن شد.

– تقدیر همراه با پخش کلیپ از سه تن از بزرگان روزنامه نگاری احمد توکلی و مرحومان دعایی  و افروغ از بخش های قابل توجه ودلگرم کننده  مراسم بود و اما  اشتباه در خوانش واژه مبرِّز که در متن فیلم مبرَز خوانده شد جای تامل دارد!
– تلاش کرده بودند ترکیبی از دو جریان مهم سیاسی  را فراهم آورند مانند .

شریعتمداری کیهان و صالحی  اطلاعات در دو طرف رییس جمهور بودند .یا ابطحی از آن طرف و مدیران امام صادقی ازطرف دیگر در مراسم حاضر بودند .
– صحبتهای مقدم خبرنگار خانمی که به نمایندگی خبرنگاران صحبت کرد و هم خواستار پایان تبعیض بین تهران و استانها شد و هم خواهان رفع تبعیض علیه زنان مورد تایید و تشویق حاضران قرار گرفت.

محسن فتاحی به نمایندگی از عکاسان خبری صحبت کرد و عکاسان را مظلوم ترین و آسیب پذیر ترین قشر در جمع رسانه ها معرفی کرد.

-طبق معمول بحث بیمه خبرنگاران ،سختی کار،مسکن،دریافتی های ناچیز و …دغدغه های خبرنگاران بود که مطرح گردید .

– پنج برابر شدن پاداش خبرنگاران خبر خوشحال کننده بود به امید اینکه هرچه زودتر محقق بشود چرا که اینگونه وعده ها محقق میشوند اما اکثراً مصداق این مثل میشوند که من بگفتم ترک می اما نگفتم کی کنم!

– کارت هدیه ای با مبلغ ۵۰۰ هزار تومان هنگام ورود به سالن تحویل خبرنگاران شد که مخصوص خرید کتاب بود.

– آقای رئیسی نپرسید نهار خوردین یادنه؟ ولی وزارت ارشادش  نهار آماده کرده بود و خبرنگاران پذیرایی شدند.

– و  لازم است از میلاد ابراهیمی مدیر عامل  و مجموعه خانه مطبوعات گیلان به جهت فراهم آوردن مقدمات این سفر تشکر بشود.

علی علیزاده ازبری .روزنامه نگار گیلانی

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.