گفتارنیوز در پی گفتارحق

شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 18 May , 2024 ساعت ×
نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب با پیوست رسانه‌ای
۰۹ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۱:۰۶
شناسه : 1683
3
رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با اشاره به اهمیت عفاف و حجاب به عنوان یک مؤلفه ملی و دینی گفت: نهادینه کردن فرهنگ عفاف و حجاب با پیوست رسانه ای باید مورد توجه قرار گیرد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش گفتارنیوز،سرهنگ مهدی پارسا رییس سازمان بسیج رسانه استان گیلان در کارگاه تخصصی زیست عفیفانه از نگاه اصحاب رسانه با اشاره به اهمیت رسانه در اثربخشی و فرهنگ‌سازی اظهار کرد: استان گیلان با توجه به مزیت گردشگری همیشه محفلی برای سوءاستفاده عده‌ای هنجارشکن بوده است.

وی اصحاب رسانه را جزو تأثیرگذارترین اقشار جامعه دانست و افزود: وقایع اجتماعی با حضور خبرنگاران ثبت و ضبط می‌شود و خبرنگاران در شرایط فعلی نیز که دشمن مشغول به موج‌سواری رسانه‌های است با انتشار اخبار درست تهدید دشمن را خنثی می‌کنند.

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان از ضرورت تولید محتوای فرهنگی رسانه‌ای مناسب برای تبیین عفاف و حجاب سخن گفت و ادامه داد: اهمیت عفاف و حجاب به عنوان یک مؤلفه ملی و دینی همواره مورد توجه بوده و نهادینه سازی این مهم لازم و ضروری‌است.

پارسا با بیان اینکه برخی کشف حجاب‌ها از روی بی‌اطلاعی و ناشی از عدم فرهنگ‌سازی درست است، بیان کرد: بعضی از این افراد نمی‌دانند چه خطایی مرتکب می‌شوند بنابراین در این عرصه نیازمند تولید آثار رسانه‌ای خوب و نقش‌آفرینی مؤثر فعالان عرصه رسانه هستیم.

وی با تاکید بر تهیه و تولید محتوای فاخر رسانه‌ای در جامعه گفت: رسانه‌ها نقش بسیار مهمی در زمینه فرهنگ‌سازی در جامعه دارند و به نوعی اثرگذار ترین قشر حاضر در جامعه فعالان رسانه‌ای هستند.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه رسانه‌های بیگانه با قدرت در حال فعالیت هستند، گفت: ساختارشکنی فرهنگی از اهداف مهم رسانه‌های بیگانه است و موضوع عفاف و حجاب نیز یکی از اهداف امروز رسانه‌های بیگانه است.

➕رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان فرهنگ‌سازی را یکی از مهم‌ترین وظایف اصحاب رسانه دانست و افزود: ترویج «پوشش درست» و پرداختن به این امور از وظایف خبرنگاران است و از کنار این آسیب فرهنگی نمی‌توان بی‌تفاوت عبور کرد.

🔹@basij_rasaneh_gilan

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.