گفتارنیوز در پی گفتارحق

چهارشنبه, ۳ مرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 24 July , 2024 ساعت ×
مهیار سماکچی رسما جانشین مهدی نوری هریس در شورای شهر رشت شد
۱۹ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۳
شناسه : 1543
3
با ادای سوگند در صحن شورا؛ سماکچی جانشین مهدی نوری هریس شد. نوری از سوی دادگاه به طور موقت از شورای شهر رشت سلب عضویت شده است.
ارسال توسط : منبع : کلانشهر
پ
پ

مهیار سماکچی عضو علی البدل دوم شورای شهر رشت ،امروز شنبه نوزدهم فرودین ماه بعد از ادای سوگند به طور رسمی وارد پارلمان شهری رشت شد.

سماکچی جانشین مهدی نوری هریس شد. نوری از سوی دادگاه به طور موقت از شورای شهر رشت سلب عضویت شده است.

اوایل اسفندماه ۱۴۰۱ رسانه ها از بازداشت یک عضو شورای شهر رشت به اتهام دریافت رشوه خبر دادند.
هنوز از سوی نهادهای رسمی درباره این موضوع اطلاعاتی منتشر نشده است اما از آن تاریخ نوری هریس که رئیس کمیسیون عمران و توسعه شهری بود در جلسات شورا حضور پیدا نکرده است.

امروز و در جریان ادای سوگند مهیار سماکچی،کارگرنیا رئیس شورای شهر رشت توضیح داد که این عضویت به مدت ۶ ماه است و تصمیم نهایی بعد از روشن شدن پرونده نوری هریس از سوی دادگاه اخذ می‌شود.

در جریان برگزاری انتخابات شوراهای شهر و روستا در خرداد ۱۴۰۰مهیار سماکچی با هفت هزار و ۱۸۸ رأی، به عنوان عضو دوم علی البدل معرفی شده بود.

سماکچی یکی از فعالان بازار رشت و دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی است. او رئیس سابق صنف خواربار شهرستان رشت بود.

آبانماه ۱۴۰۰،حسن کریمی کرنق عضو اول علی البدل شورا هم جانشین امیرحسین علوی شد که با رای اعضای شورای شهر به عنوان شهردار رشت برگزیده شده بود. علوی کمی بعد با رای شورانشینان از شهرداری رشت کنار گذاشته شد.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.