گفتارنیوز در پی گفتارحق

چهارشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 12 June , 2024 ساعت ×
شهردار کلاچای به اتهام دفن غیر بهداشتی پسماند شخصا به جمع آوری زباله‌های شهر محکوم شد
۲۶ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۹:۱۱
شناسه : 2076
6
با رای اولیه دادگاه با شکایت اداره محیط زیست شهرستان رودسر علیه شهردار کلاچای با اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی از طریق دفع غیر بهداشتی پسماند، مهدی رشاد کوچصفهانی به جمع آوری زباله‌های سطح شهر اعم از کوچه و معابر عمومی و کمربندی کلاچای به مدت هفتگی و طی 6ماه محکوم شده که البته می تواند به این حکم اعتراض کند
ارسال توسط : منبع : کلانشهر
پ
پ

براساس رای اولیه شعبه دوم دادیاری دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان رودسر، مهدی رشاد شهردار کلاچای به اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی از طریق دفن غیربهداشتی پسماند با شکایت اداره کل محیط زیست گیلان محکوم شد.
خبر اولیه این محکومیت در صفحه اینستاگرامی کلاچای سیتی که اخبار شهر کلاچای را پوشش می دهد منتشر شد . اما براساس اطلاعات رسیده به کلانشهر اعلام جرم اولیه با شکایت اداره محیط زیست شهرستان رودسر علیه شهردار کلاچای با اتهام تهدید علیه بهداشت عمومی از طریق دفع غیر بهداشتی پسماند واصل شد. که در نتیجه بررسی دادگاه، مهدی رشاد کوچصفهانی  به جمع آوری زباله‌های سطح شهر اعم از کوچه و معابر عمومی و کمربندی کلاچای به مدت هفتگی و طی ۶ماه محکوم شده است.
همچنین در ادامه رای دادگاه رودسر آمده است: این فرد باید با بکارگیری کارشناسان مجرب جهت آموزش تفکیک زباله از مبدا ظرف زمان مقرر هم اقدام کند.

در ادامه رای آمده است که این قرار ظرف ۱۰ روز پس از ابلاغ قابل اعتراض در دادگاه کیفری دو رودسر است.
گفتنی است فرودین ماه امسال در شبکه‌های اجتماعی خبری همراه با تصاویر و فیلم منتشر شد مبنی بر ریختن زباله از محلی نامعلوم در کنار بخشی از رودخانه پلرود رودسر که از روستای قاضی محله کلاچای می‌گذرد. بعد از پیگیری اعلام شد که کامیونت حمل زباله، از شهر کلاچای زباله‌ها را در جوار رودخانه پلرود خالی کرده بود. زباله و شیرابه‌هایی که در مسیر، باعث آلودگی آب کشاورزی و همچنین دریای کاسپین می‌شود.

در همان ایام از سوی شهرداری کلاچای اعلام شد که زباله‌های ریخته شده مربوط به شهرداری کلاچای نیست و کامیونت حامل زباله در حال عبور از این محل بوده.
دهیار و اعضای شورای روستای قاضی محله اما اعلام کردند که این تخلف شهرداری کلاچای را از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌کنند و مهدی رشاد شهردار کلاچای هم تاکید کرده بود که این ادعا را از طریق مراجع قضایی پیگیری می‌کند .
هنوز از سوی شهردار و شهرداری کلاچای درباره این محکومیت واکنشی منتشر نشده است.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.