سیدحسین رضویان در مراسم بزرگداشت دکتر حشمت در رشت گفت: به نظر می‌رسد اولین جایی که در دنیا برای تسلط قانون انقلابی رخ داده باشد ایران است و آنهم انقلاب مشروطه.

عضو شورای شهر رشت یادآور شد: در ۱۲۸۵ هجری شمسی فرمان مشروطیت صادر شد اما چون اهداف مشروطه طی سال‌های بعد محقق نشد آزادی خواهانی دست به حرکت‌های اصلاح گرایانه زدند و یکی از آن‌ها میرزا کوچک جنگلی و یارانش بود که در گیلان نهضتی به نام نهضت جنگل را بنیان نهادند.

رضویان افزود: در سال‌های اخیر ایدئولوژی نهضت جنگل مورد توجه قرار گرفته است اما خواستارم کوششی به خرج داده شود تا به شناخت‌شناسی و معرفت شناسی این نهضت نیز پرداخته شود.

عضو شورای شهر رشت در ادامه گفت: با مقدمه‌ای که بیان شد بر دو امر می‌بایست اهتمام ورزیم و آنهم پذیرش و تلاش جهت تسلط قانون بر تمامی شئون زندگی و اینکه خویش را پیامبری اجتماعی بدانیم برای اصلاح جامعه.

رضویان در انتها گفت: امروز سالگرد شهادت دکتر حشمت است و بدین مناسبت هرساله مراسم بزرگداشتی برگزار می‌گردد سال‌ها پیش آن مرد طالقانی در گیلان برای هدفی والا با میرزا یونس استاد سرایی هم پیمان شد و این مراسم بزرگداشت هرساله برپا می‌شود تا بگوییم رشتی و گیلانی قدرشناس است.