گفتارنیوز در پی گفتارحق

چهارشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 12 June , 2024 ساعت ×
رحیم شوقی به عنوان شهردار رشت معارفه شد
۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۷
شناسه : 1725
5
رحیم شوقی شهردار منتخب رشت صبح امروز با حضور اسدالله عباسی استاندار گیلان معارفه شد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش گفتارنیوز،در مراسم معارفه شهردار رشت به مباحث مختلفی از جمله توسعه خدمات شهر با آرمان های انقلاب، استفاده از نیروهای متعهد و کارآمد شاغل در شهرداری رشت و …تاکید شد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت امروز در مراسم معارفه شهردار رشت در تالار مرکزی این شهر با خیر مقدم به مسئولین استانی و شهری و دیگر مدعوین با اشاره به اینکه در برهه ای قرار داریم که متاسفانه در شهر رشت به لحاظ کالبدی از جمله توسعه شهری ، مباحث ترافیکی ، مبلمان شهری ، زیست محیطی و گردشگری کار عمده ای در آن صورت نگرفته است اظهار کرد: در حوزه خدمات شهری ، فرهنگی و نرم افزاری ، خدمات اداره شهر متناسب با آرمان های انقلاب توسعه پیدا نکرده است و در دوره ششم شورا نیز تا کنون توفیقات خوبی نداشتیم و در دوره جدید مدیریت ، شهردار جدید باید این ضعف عملکردی را جبران کند.

محمد حسین واثق کارگرنیا با بیان اینکه در شهرداری رشت نیروهای کارآمد و متعهد فراوانی حضور دارند که فرصت خدمتگزاری و ارائه خدمات به آن ها داده نشده است افزود: بعضا مدیران نه بر اساس شایسته سالاری بلکه جناح بازی و سفارش سالاری به کارگیری می شدند که نتیجه آن مشکلات فعلی جامعه است.

وی با تاکید به اینکه شهردار جدید رشت روحیه انقلابی و جهادی دارند بیان کرد: این ویژگی ها موجب انتخاب وی از سوی اعضای انقلابی شورای ششم بوده است و انتظار داریم به دور از سیاسی کاری های رایج و جناح بازی‌ها از همه افراد توانمند در مدیریت های زیر مجموعه استفاده کند.

رئیس شورای اسلامي شهر رشت با اشاره به اینکه شهرداری رشت در حال حاضر نیاز به مدیران کارآمد ، انقلابی ، عدالت طلب ، پاکدست و فساد ستیز دارد افزود: در شهرداری زمینه برای ایجاد فساد اداری و مالی وجود دارد و مدیران فاقد رویه فساد ستیزی و کارآیی لازم قادر به تحقق اهداف و برنامه های تدوین شده نخواهند بود و نیاز به مدیران جهادی و تحولگرا و میدانی داریم .

کارگرنیا به سخنی از مقام معظم رهبری اشاره کرد و گفت : رهبر معظم انقلاب فرمودند: در مراجعات مردمی باید تسهیل و تسریع کار مردم و تکریم آنان و اعتماد سازی به عنوان چهار شاخص مهم مورد توجه باشد .

وی با بیان اینکه سخت گیری های بی جا و معطل کردن مردم و استفاده از برخی روش های غیر اخلاقی باید به موازات مبارزه قاطع با فساد رفع شود تصریح کرد: شهرداری ها همواره در معرض افراد فرصت طلب و سودجو قرار دارند اما ارتباط با مردم و دسترسی آسان آنان به مدیران شهرداری ها موجب می شود که زمینه بسیاری از فرصت طلبی ها از بین برود .

رئیس شورای اسلامي شهر رشت با قدر دانی از عملکرد یوسف یزدانی سرپرست شهرداری رشت در طول پنج ماه سرپرستی گفت : در دوران سرپرستی اقدامات خوبی در بخش های مختلف ماموریتی شهرداری بالاخص پسماند ( افزایش ظرفیت کودالی و بهسازی سراوان) با حمایت های استاندار گیلان انجام شد و با اقتدار خلا عدم حضور شهردار را پوشش دادند و برای رحیم شوقی نیز در ادامه خدمتگزاری در جایگاه شهردار رشت آرزوی موفقیت داریم.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.