گفتارنیوز در پی گفتارحق

چهارشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 12 June , 2024 ساعت ×
خدمات‌رسانی به مناطق کم‌برخوردار شتاب می‌گیرد
۲۱ دی ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۳
شناسه : 3052
3
نشست مدیران کل کانون پرورش فکری و پست استان گیلان: طی نشست مدیران‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و پست استان گیلان، بر لزوم افزایش گستره مخاطبان و خدمات‌رسانی به کودکان و نوجوانان مناطق کم‌برخوردار تاکید‌شد.
ارسال توسط :
پ
پ

در این نشست که به منظور هم‌افزایی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های متقابل صورت‌گرفت، افزایش گستره فعالیت‌ها و خدمات‌رسانی ویژه به کودکان و نوجوانان مناطق روستایی و کم‌برخوردار در اولویت قرار‌داشت.

تسریع در امر خدمات‌رسانی به آینده‌سازان ضرورت‌دارد
مدیر‌کل کانون استان گیلان در این نشست، ضمن خوش‌آمد‌گویی به حاضران و ابزار خرسندی از فرصت‌سازی برای آینده‌سازان، درارتباط با فعالیت‌های فرهنگی، هنری، ادبی و پژوهشی کتاب‌محور و مبتنی بر آموزه‌های دینی و اسلامی این مجموعه سخن‌گفت.

سید‌جلیل میرعظیمی در این میان، به خدمات‌رسانی ۳۱ مرکز فرهنگی هنری ثابت، ۴ کتاب‌خانه پستی، ۲ مرکز فرهنگی هنری فراگیر (ویژه کودکان و نوجوانان با نیاز‌های خاص)، ۴ کتابخانه پستی و ۴ مرکز سیار شهری و روستایی کانون در  شهر‌های رشت، آستارا و بخش‌های زیاز و رستم‌آباد شهرستان‌های رودسر و رودبار اشاره و این مهم را گامی درجت تحقق عدالت، اجتماعی، فرهنگی و آموزشی عنوان‌کرد.

او هم‌چنین، فعالیت‌های بخش مکاتبه‌ای مرکز آفرینش ادبی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان را فرصتی برای ارایه‌خدمات فرهنگی به مخاطبانی که به مراکز ثابت و سیار این مجموعه دسترسی ندارند، دانست و از راه‌اندازی کتاب‌خانه‌های کلاسی کانون در مدارس مناطق کم‌برخوردار صحبت‌کرد.

وی برهمین اساس نیز تسریع در امر خدمات‌رسانی به مخاطبان مکاتبه‌ای کتاب‌خانه‌های پستی و مرکز آفرینش‌های ادبی کانون را دارای اولویت ‌قلمداد‌کرد و با اشاره به مشارکت اداره ‌کل پست استان گیلان در ایجاد پل‌های ارتباطی میان مربیان و مخاطبان‌ تاکید‌کرد: تعمیق این همکاری‌ها، نقش غیر‌قابل انکاری در دسترسی کودکان و نوجوانان مناطق کم‌برخوردار به آموزه‌های مربیان و بهره‌گیری از هدایت و راهنمایی‌های آنان داشته و دارد.

مدیر‌کل کانون استان گیلان ضمن اشاره به حضور مستمر مربیان کانون در مناطق کم‌برخوردار اضافه‌کرد: برای کاهش فاصله‌ها و کیفیت و کمیت‌بخشی به خدمات فرهنگی، از تعامل هرچه‌بیش‌تر با اداره‌کل پست استان گیلان و بهره‌گیری از ظرفیت‌های کارآمد و هم‌گام با فن‌آوری‌های روز این مجموعه استقبال‌می‌کنیم.

کاهش فاصله‌ها به توسعه‌یافتگی روستا‌ها کمک‌می‌کند
مدیر‌کل پست استان گیلان هم طی این نشست با مثبت‌ارزیابی‌کردن همکاری‌‌های مشترک، به اهمیت جذاب‌سازی برنامه‌ها و افزایش طیف مخاطبان اشاره و پاسخ‌گویی به خواسته‌های نسل کودک و نوجوان در سایه تولید محتوا و تولید نرم‌افزار‌های مناسب برای این نسل را خواستار‌شد.
محمد‌حسین هوشنگی با بیان‌این‌که نسل امروز نیاز‌مند تخلیه هیجان‌ها و محتوای جذاب است، خاطر‌نشان‌کرد: ضرورت‌دارد، اقدام‌لازم برای پاسخ‌گویی ‌مدیریت‌شده به این خواسته فراهم‌شود،
وی در تشریح این موضوع به ارایه اپلیکشین و بازی‌های مناسب رایانه‌ای اشاره‌ و افزود: بهره‌گیری از فن‌آوری‌های و  کاهش فاصله‌ها، نقش به‌سزایی در دست‌یابی به این مهم دارد.
هوشنگی در همین‌زمینه به نقاط مشترک کانون پرورش فکری و پست استان گیلان در خدمات‌رسانی به تمامی مخاطبان و توجه به مناطق روستایی و کم‌برخوردار پرداخت و با بیان‌این‌که بیش از ۲۰۰ دفتر  ITC  در سطح استان می‌تواند بستری برای ارایه فعالیت‌های فرهنگی و دسترسی سریع و آسان کودکان و نوجوانان به منابع مطالعاتی و آموزه‌های مربیان کانون فراهم‌کند، اضافه‌کرد: این مهم به توسعه‌ روستا‌ها و مناطق کم‌برخوردار کمک‌می‌کند.
مدیر‌کل پست استان گیلان هم‌چنین، از چاپ و انتشار تمبر به‌عنوان فرصتی مناسب برای جذاب‌سازی برنامه‌ها یاد‌کرد و با بیان‌این‌که از تمبر به‌عنوان دانشنامه و نقطه آغاز فعالیت‌های تحقیقی شمرده‌می‌شود، تصریح‌کرد:  این محصول، امکانی برای تبادل فرهنگی و انعکاس بین‌المللی رویداد‌ها فراهم‌کرده و می‌تواند به‌عنوان ابزاری در تعامل سازنده کانون و پست مورد استفاده قرار‌گیرد.
اعلام‌آمادگی برای برپایی نمایشگاه‌های مشترک در سطح شهر، برگزاری کارگاه‌های آموزشی خانواده‌محور و هم‌چنین، خدمات‌رسانی در قالب‌های «پست مستقیم» و «پست جواب‌قبول»، از دیگر موضوع‌هایی بود که در سخنان هوشنگی مورد‌تاکید‌قرار‌گرفت.
مدیر‌کل پست استان گیلان توضیح‌داد: در صورت مشارکت ناشران و فعالان فرهنگی، ارسال کالا‌های فرهنگی برای مخاطبان روستایی و مخاطبان مناطق کم‌برخوردار را  با استفاده از «پست مستقیم»  برعهده می‌گیریم .

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.