گفتارنیوز در پی گفتارحق

پنج شنبه, ۲۸ تیر , ۱۴۰۳ Thursday, 18 July , 2024 ساعت ×
بیانیه شورای تبیین مواضع بسیج اساتید دانشگاه های آزاد اسلامی شرق گیلان
۰۴ دی ۱۴۰۱ - ۰:۴۲
شناسه : 561
2

بسم الله الرحمن الرحیم در عهد عضدالدوله دیلمی در قرن چهارم هجری رسم شده بود هر کس شکایتی داشت و فریادش به جائی نمی رسید در برابر دربار ، بی هنگام اذان می گفت و بدین وسیله دادخواه ، در مقام عجز و بیچارگی که مرحله فرجام خواهی است از دست ستمگر به حاکم تظلّم […]

ارسال توسط :
پ
پ

بسم الله الرحمن الرحیم

در عهد عضدالدوله دیلمی در قرن چهارم هجری رسم شده بود هر کس شکایتی داشت و فریادش به جائی نمی رسید در برابر دربار ، بی هنگام اذان می گفت و بدین وسیله دادخواه ، در مقام عجز و بیچارگی که مرحله فرجام خواهی است از دست ستمگر به حاکم تظلّم می کرد.

سبب فرمان عضدالدّوله به اذان گفتن این بود که پینه دوزی هرچه خواست به او شکایت کند کوشش او به جائی نرسید و او را به دربار راه ندادند. ناچار بر سکویی در برابر کاخ عضدالدّوله ایستاد و بی هنگام به بانگ بلند اذان گفت. امیر دیلمی پینه دوز را خواست که اذان گفتن بی​هنگام یعنی چه ؟ و چون شرح حال شنید و داد او را ستاند و از آن پس فرمان اذان بی موقع را صادر کرد

وقتی مجریان به وظایف قانونی خویش عمل نمی‌کنند و مطالبات مردم توسط نمایندگان قانونی آن‌ها مطالبه نمی‌شود، تشکل‌های مردمی، مطالبات مردم را فریاد می‌زنند. کشور ما نوع تعریف شده‌ی تشکل‌های مزبور را ندارد و ظاهراً خیلی روشن نیست مطالبه‌گرِ مطالبات مردم چه کسی است. امامت جمعه که در اعصار گذشته ایفاگر نقش نماینده تام حاکمیت بود و تمامی وظایف مالی و قضا و امنیت و … در جهت سامان بخشی به امور مردم را برعهده داشت. با تخصصی شدن حوزه ها این وظایف بر عهده متصدیانی قرار گرفت که روال بهتر گردد. امروز امام جماعت مساجد و امامان جمعه شهر ها بجای ایفای نقش اجرایی باید ناظر بر رفتار دستگاه های حاکمیتی باشند تا خدای ناکرده در ناهمواری ها و سختی عبور از گردنه ها دچار خطا نشوند و چنانچه اشکالی مشاهده گردید ، چونان حسگر های دقیق سیستم های پیشرفته ی هوشمند ، مغز متفکر هر فرایند را متوجه بروز خطا نمایند.

صورت‌بندی واقع‌بینانه‌ی حوادث این‌روزهای شرق گیلان اتفاقی است که زیبنده‌ی نظام مردمی و مردم ولایت‌مدار ما نیست . شرایط اتفاقات سه ماهه اخیر نشان داد که بوجود آورندگان و مشایعت کنندگان و متابعت کنندگان را به موقع و متناسب عقوبت نمی‌کنند. به‌جای پشیمان کردن دشمنان ، با کسانی که عملکردشان از سوی رسانه‌های تابلودار دشمن با استقبال فراوان و کف و سوت روبه‌رو می‌شود و به تیتر و خبر اول تبدیل می‌شود ، مماشات شده و آن‌ها را شاد و خوشحال می‌کند.

بنا به فرمایش امام و رهبر ما ، زمانی که اخلالی در ارتباط فرماندهی با سرباز بوجود آید ،سرباز موظف به انجام دستور آتش به اختیار است .اذان امام جمعه شهرستان لاهیجان انجام وظیفه ی « آتش به اختیاری » و هشداری برای روشن شدن فضای تصمیم گیری صحیح بود که حسگر آگاه با به جان خریدن عواقب این اعلان ،کار را بر تصمیم گیران هموار نمود.

ضمن اعلام حمایت از حجه الاسلام سلیمانی که بسان دادستان انقلابی خطه لاهیجان شهید ابوالحسن کریمی ، خطر انحراف را شجاعانه فریاد زد یاد آور می شویم که وظیفه حساس دستگاه های نظارتی ایجاب می کند تا کاری نکنیم که کسی ، جرات اقدام علیه عملکردهای غلط را نداشته باشد و وقتی که همه ، به‌ویژه خواص به جای فریاد، سکوت می‌کنند ، به اهل فریاد هجمه ببرند.

شورای تبیین مواضع بسیج اساتید دانشگاه های آزاد اسلامی شرق گیلان

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.