گفتارنیوز در پی گفتارحق

شنبه, ۲۹ اردیبهشت , ۱۴۰۳ Saturday, 18 May , 2024 ساعت ×
به اندازه کافی فرصت شغلی در کاریابی های مجاز استان وجود دارد
۰۶ اردیبهشت ۱۴۰۲ - ۱۶:۴۴
شناسه : 1670
1
رئیس انجمن صنفی کاریابی های غیر دولتی داخلی استان گیلان در این دیدار گفت: ما در سطح استان برای همه متقاضیان مشتاق به کار، به جز برخی شغل های تخصصی فرصت های شغلی به اندازه کافی داریم.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش گفتارنیوز و به نقل از  روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان، سیاوش آقاجانی مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان با اعضای انجمن صنفی کاریابی های داخلی گیلان به منظور بررسی مسائل و مشکلات پیش روی کاریابی‌ها و راهکارهای برون رفت از آن در اداره کل دیدار و گفت و گو کرد.

در این دیدار غلامرضا دهقان رئیس انجمن صنفی کاریابی های غیر دولتی داخلی استان گیلان به نمایندگی از دیگر اعضای انجمن، به بیان مشکلات و توانمندی کاریابی های استان پرداخت. وی با بیان اینکه بیش از ۵۰ موسسه کاریابی فیزیکی و ۱۷ کاریابی الکترونیکی در حال ارایه خدمات در حوزه اشتغال و مشاوره می باشند یادآور شد: مدیران کاریابی‌های استان از تجارب و تخصص کافی و لازم برخوردار هستند و قادرند پل ارتباطی مناسبی بین کارجو و کارفرماباشند.

دهقان با اشاره به این موضوع خواستار حمایت اداره کلجهت ایجاد نگاه مثبت و همکاری نهادهای وابسته و ذیربط با کاریابی ها شد. وی در ادامه با اشاره به برخی تفکرات که اذعان دارند شغل و کسب و کار لازم در موسسات کاریابی ها وجود ندارد گفت: ما در سطح استان برای همه متقاضیان مشتاق به کار، (به جز برخی شغل های تخصصی) فرصت های شغلی به اندازه کافی داریم.وی اضافه کرد: با مراجعه به سایت اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان گیلان اسامی کاریابیهای فعال و دارای مجوز را که به دو طریق حضوری و الکترونیکی ارایه خدمت میکنند را دریافت کرده و از طریق آنان شغل مورد دلخواه خود را انتخاب کنند.

دهقان تاکید کرد: انجمن صنفی کاریابی‌های داخلی استان گیلان‌صراحتاً اعلام میدارد که جامعه هدف، تفکر نبود (فرصت شغلی) در موسسات کاریابی ها را از ذهن خویش دور نمایند و مطمئن باشند که با جستجوی شغل در موسسات دارای مجوز کاریابی های استان مطمئناً مشغول به کار خواهند شد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در این نشست با بیان اینکه کاریابی ها در حوزه اشتغال رسالت خطیری دارند افزود: برای تحقق این رسالت و دستیابی به رونق اقتصادی باید تلاش مضاعف داشته باشید.وی افزود: باید به کارتان دلبستگی کامل و جامع داشته باشید تا جامعه هدف بتواند به شما اعتماد کند ؛ در اینصورت با ارایه خدمات ارزنده قادر خواهید بود تا جایگاه خود را در در بین شرکتها، موسسات بخش خصوصی و نیمه دولتی تثبیت کرده و توجه جامعه هدف را به سمت خود سوق دهید.

مدیرکل در خصوص صدور مجوز برای کاریابی ها گفت: اداره کل ضمن نظارت بر پیشینه متقاضیانی که درخواست مجوز کاریابی می‌نمایند بر عملکرد آنان نیز دقت لازم را خواهد داشت و چنانچه شایسته این کار نباشند با آنان مطابق قانون برخورد خواهد شد.

وی در خصوص واگذاری کامل برخی امورات مربوط به روابط کار از قبیل بیمه بیکاری، تنظیم دادخواستهای مربوط به دعاوی کارگری و… به کاریابی ها گفت: این موضوع نیازمند تائید صلاحیت توسط معاونت روابط کار است و ما در این زمینه پیشنهادات لازم را ارائه کردیم.

وی با تاکید بر رعایت موازین قانونی و با اشاره به اختیاری بودن این اختیارات در حال حاضر افزود: ارایه این خدمات توسط موسسات کاریابی تا جایی که نارضایتی ارباب رجوع را به دنبال نداشته باشد منع قانونی ندارد.مدیرکل خاطر نشان کرد: ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی مجاز به توصیه و سوق دادن ارباب رجوع به هر شخص خاصی اعم از کافی نت ها، پیشخوان های دولت، موسسات کاریابی ها … نیستند و با چنین تخلفاتی با قاطعیت برخورد می شود اما کاریابی ها به دلیل اینکه زیر مجموعه وزارت کار هستند میتوانند با هماهنگی ادارات کار، نسبت به نصب یک بنر حاوی مشخصات همه موسسات کاریابی حوزه خود اقدام نمایند.

وی در پایان تعامل و هم افزایی کاریابی ها و ادارات استان را در راستای تحقق اهداف پیش روی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در زمینه اشتغال موثر دانست.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.