گفتارنیوز در پی گفتارحق

جمعه, ۴ خرداد , ۱۴۰۳ Friday, 24 May , 2024 ساعت ×
افزایش خودسر قیمت بتن آماده و شن ماسه تخلف است
۲۰ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۴
شناسه : 1550
4
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان با بیان اینکه هیچ‌گونه افزایش قیمتی در حوزه بتن آماده و شن و ماسه نداریم، گفت: افزایش خودسر قیمت بتن آماده و شن ماسه تخلف محسوب شده و با متخلفان برخورد جدی می‌شود.
ارسال توسط :
پ
پ

تیمور پورحیدری روز شنبه در نشست با مدیران خانه معدن و فعالان بتن آماده و شن‌و ماسه گیلان از برخورد جدی با برخی از فعالان این حوزه که بدون هماهنگی و عدم طی فرآیند قانونی اقدام به گرانفروشی کرده‌اند، خبر داد.

وی این اقدام انجمن بتن، شن و ماسه را کاملا غیرقانونی و اخلال در نظام اقتصادی اعلام و تاکید کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان بعنوان نهادی حاکمیتی بی‌نظمی را نمی‌پذیرد و با مسببان برخورد قانونی می‌کند.

پورحیدری با صدور دستور برخورد قاطع با ایجاد کنندگان التهاب در بازار بتن آماده و شن و ماسه به معاونت نظارت و بازرسی و جریمه متخلفان این حوزه تاکید کرد: با هر واحدی که مرتکب تخلف شده است به شدت برخورد شود تا عواقب و تبعات بی‌اعتنایی به قوانین و ضوابط جاری نهاد حاکمیتی کشور و قیمت گذاری سلیقه ای و خودسرانه برای آنها آشکار شود. پورحیدری تذکر داد: اجازه نمی دهیم عده‌ای بدون توجه به وضعیت معیشت مردم و فشارهای اقتصادی در حوزه ساخت و ساز مسکن به تخلف خود ادامه دهند و بدون هماهنگی و اخذ قیمت جدید و طی مراحل قانونی بازار را با چالش روبرو کنند. وی تصریح کرد: قیمتها بدون تغییر همان نرخ سال گذشته بوده و درحال حاضر هیچ گونه تغییر قیمتی در بتن آماده و شن و ماسه نخواهیم داشت. اگر افزایشی در قیمت دراین حوزه صورت گیرد در سایر حوزه‌های عمرانی، ساخت و ساز اماکن و ابنیه تاثیر گذار خواهد بود بطوریکه در همه حوزه‌ها شاهد افزایش قیمت خواهیم بود.

وی با تشریح ضوابط قیمت گذاری و تغییر نرخ گفت: پیش از هرگونه اقدامی باید دلایل و مستندات و آنالیز قیمت تمام شده کالا و یا خدمات به این اداره کل اعلام شود و در جلسات فنی و کارشناسی با توجه به فضای اقتصادی کشور موارد مورد بررسی قرار گیرد.

پورحیدری با اشاره به پذیرش برخی از مولفه‌های قیمتی از جمله افزایش نرخ دستمزد نیروی کار اعلام کرد: روند قانونی باید در نرخ گذاری طی شود تا قیمت دقیق، کارشناسانه و تخصصی مصوب کمیسیون نظارت، تنظیم بازار، در صورت وجود ادله منطقی و مستند مصوب شود.

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.