گفتارنیوز در پی گفتارحق

چهارشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۳ Wednesday, 12 June , 2024 ساعت ×
ارتباط واقعی صنعت با دانشگاه باعث تحصیل هدفمند دانشجویان می شود
۲۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۷:۱۷
شناسه : 2979
1
تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و شرکت تولیدی نوید مرغ گیلان، با حضور رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان و نائب رئیس شرکت نوید مرغ گیلان در دفتر ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، منعقد شد.
ارسال توسط :
پ
پ

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی گیلان، تفاهم نامه همکاری بین دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت و شرکت تولیدی نوید مرغ گیلان، با حضور رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان و نائب رئیس شرکت نوید مرغ گیلان در دفتر ریاست دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، منعقد شد.

دکتر محمد دوستار رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در این نشست، ضمن گرامیداشت روز دانشجو، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی با رویکرد جدیدی که در پیش گرفته است، نسبت به اشتغال دانشجویان و مهارت آموزی آنها احساس مسئولیت می کند.

وی ادامه داد: طرح های مختلفی برای اجراء برنامه ریزی شده است .طرح پویش از جمله طرح هایی است که زمینه مهارت آموزی را با مشارکت صنایع و شرکت ها ی تولیدی و خدماتی فراهم می کند.

دوستار همچنین افزود: از جمله طرح های عملیاتی نزدیک شدن صنعت به دانشگاه، بورسیه شدن است . بورسیه به این معنا خواهد بود که دانشجو پس از کسب موافقت شرکت های هدف با اخذ تعهد و پس از اتمام تحصیل برای آن شرکت کار کند و این تضمینی است که آینده شغلی دانشجو تامین گردد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان، خاطرنشان کرد: دانشگاه با هدف سرمایه گذاری مناسب بر روی نیروی انسانی و تربیت نیروی متخصص و ماهر جامعه، در جهت رفع نیازمندیهای صنعت تا جذب نیروی متعهد و متخصص اقدام ، که در این زمینه با برنامه ریزی در طرح پویش و رویداد صدرا (صنعت، دانشگاه ، راه اشتغال)، نسبت به هدف گذاری اشتغال جوانان جویای کار، اقدام کند.

وی، رونق تولید را تنها راه اشتغال دانست و گفت: هر چقدر ارتباط صنعت با دانشگاه دقیق باشد، تحصیل جوانان و دانشجویان هدفمند تر می شود و جوانان با امید به کار پس از فراغت از تحصیل ، به مهارت آموزی بیشتری مشغول می شوند.

دوستار تاکیدکرد: ما باید خود را مسئول اشتغال جوانان بدانیم تا پاسخگوی اعتماد خانواده ها باشیم و با احساس مسئولیتی که در مقابل جوانان داریم ، آماده همکاری با هر نوع درخواست فنی و فن آورانه صنعت هستیم و در این ارتباط با داشتن رشته های فنی و مهندسی در دانشگاه و رشته های مهارتی در دانشکده های مهارت و کار آفرینی، آماده خدمت به جامعه فرهیخته ایران اسلامی هستیم همچنین مدارس عالی مهارت، آماده ارائه خدمات مهارت آموزی و توانمند سازی در استان هستند.

در ادامه دکتر مصطفی نوید طالمی ، نائب رییس شرکت تولیدی نوید مرغ گیلان، با تشکر از همکاری مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، گفت: شرکت نوید مرغ با تمرکزبر تولید و کار کشاورزی و با داشتن حدود ۳۰۰۰ نیروی کار یکی از زنجیره های غذایی استان و کشور است.

وی ادامه داد: با توجه به استفاده از ظرفیت نیروی کار جوان ، نیاز به کسب مهارت و آموزش های کاربردی احساس می شود که با انعقاد این قرارداد ، نیروهای این شرکت که به منزله ثروتی برای آن به شمار می روند ضمن آموزش های کاربردی و مهارتی لازم ، با آخرین روش ها و دستآوردهای علمی، آشنا خواهند شد.

در ادامه هر یک از اعضای حاضر در جلسه به بیان نقطه نظرات خود پرداختند .

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.